Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie odkurzacze bezprzewodowe wybrać i jak go wybrać?

Strona główna Jakie odkurzacze bezprzewodowe wybrać i jak go wybrać?
Jakie odkurzacze bezprzewodowe wybrać i jak go wybrać?

Dość już tego zamiatania!

Czas zainwestować w wygodniejszy i szybszy sposób sprzątania. Odkurzacz to najlepszy wybór. Kuchnia, salon, sypialnia, samochód, a nawet garaż, czyści cały dom!

Jednak do wyboru jest wiele modeli. Jaki więc odkurzacz powinieneś wybrać? I przede wszystkim – jak ją wybrać? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o odkurzaczach!

Odkurzacz z workiem

Odkurzacz workowy zdecydowanie nie wychodzi z mody! W ostatnich latach przeszedł szereg modernizacji technologicznych, aby konkurować z coraz popularniejszym w domu odkurzaczem bezworkowym. Minęły już niehigieniczne worki, które wypuszczały chmury kurzu, a teraz są lepiej zaprojektowane worki z wbudowanymi filtrami HEPA. Dzięki temu powietrze w domu jest zdrowsze i bardziej odpowiednie dla alergików.

Aby wybrać odpowiedni odkurzacz z workiem, należy wziąć pod uwagę następujące kryteria.

  1. Siła ssania

To oczywiście pierwsza rzecz, która decyduje o jakości odkurzacza z workiem. Odkurzacze z wariatorem mocy są najlepiej zaprojektowane: mają przepływ powietrza, który jest wystarczająco skuteczny, aby dokładnie odkurzyć dywany i wykładziny, ale który można również zmniejszyć do czyszczenia twardych podłóg.

  1. Hałas

Odkurzacze workowe słyną z często niepokojącego hałasu, jaki wytwarzają podczas pracy. Aby wybrać odpowiedni model, należy sprawdzić poziom hałasu, który zazwyczaj wynosi od 65dB do 85dB. Urządzenia z wyższej półki mają zazwyczaj lepszą izolację akustyczną w korpusie, dzięki czemu są cichsze.

  1. Obsługa strony

Aby nie denerwować się odkurzaczem z workiem, gdy tylko się przemieszczasz i musisz go ciągnąć do siebie, należy również zadbać o to, aby był on łatwy w obsłudze. Ta zwrotność dotyczy zarówno jego zasięgu, jak i wagi. Im dłuższy przewód zasilający, tym łatwiejsze użytkowanie, nawet w dużych pomieszczeniach. A im jest lżejszy, tym łatwiej go zwinąć. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.zyciepabianic.pl/styl-zycia/ktory-odkurzacz-warto-sobie-kupic.html

  1. Filtracja

Ponieważ worek jest główną wadą tego typu odkurzacza, należy wybrać model, który mieści najbardziej praktyczne: tkaninę dla lepszej jakości filtracji, na przykład z żaluzją zapobiegającą wydostawaniu się kurzu lub z filtrem HEPA zatrzymującym mikrocząsteczki i eliminującym alergeny.

  1. Akcesoria

W końcu im więcej akcesoriów ma odkurzacz workowy, tym bardziej różnorodne jest jego zastosowanie w domu. Na przykład specjalne głowice ssące mogą być wykorzystane do skuteczniejszego czyszczenia miękkich podłóg, a długie i cienkie ssawki mogą być wykorzystane do wyłapywania kurzu w najmniejszych zakamarkach.

Odkurzacze bezworkowe bezprzewodowe Dyson

Odkurzacz bezworkowy Dyson, spopularyzowany przez markę Dyson, nadal uwodzi gospodarstwa domowe. Trzeba przyznać, że ze swoim ssaniem, które nigdy nie traci mocy, radzi sobie świetnie. Ponadto, dzięki tacy zbierającej, która łatwo opróżnia się bezpośrednio do kosza, jest zarówno bardziej higieniczna, jak i pozwala uniknąć dodatkowych kosztów zakupu worków. Choć jest nieco droższy od odkurzacza workowego, to ma dobre argumenty, jako że marka Dyson jest znana.

Aby wybrać odpowiedni odkurzacz bezworkowy, należy skupić się na następujących kryteriach:

  1. Siła ssania

Powodem, dla którego odkurzacz bezworkowy Dyson jest tak potężny, jest fakt, że posiada on odkurzacz z separacją cyklonową. Cyklony nie tylko poprawiają cyrkulację powietrza, ale także oddzielają kurz i zanieczyszczenia od powietrza i wysyłają je bezpośrednio do tacy zbierającej. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, w jaką technologię wyposażone jest urządzenie.

  1. Hałas

Odkurzacz bezworkowy nie jest odporny na hałas powstający podczas jego użytkowania. Warto jednak porównać poziom hałasu różnych modeli: marki takie jak Rowenta opracowały na przykład gamę cichszych odkurzaczy. Dzięki nim możesz kontynuować oglądanie telewizji lub rozmowę z kimś nawet wtedy, gdy urządzenie pracuje.

  1. Poręczność

Po podłączeniu do gniazdka za pomocą kabla zasilającego, odkurzacz bezworkowy musi być łatwy w obsłudze, aby zapewnić dobre wrażenia użytkownika. Dlatego należy sprawdzić, czy ma duży promień działania i czy jest na tyle lekki, że można instynktownie śledzić różne ruchy. Duże koła lub kilka kółek na przykład poprawiają tę mobilność.

  1. Konserwacja

Odkurzacz bezworkowy Dyson powinien być dość łatwy w utrzymaniu. Należy więc zwrócić uwagę na opróżnianie tacy zbiorczej (zwykle bezpośrednio nad koszem na śmieci), ale także na filtry urządzenia. Najlepiej zdecydować się na filtry zmywalne, które nie wiążą się z dodatkowymi kosztami. Niektóre tanie urządzenia mają filtry, które trzeba wymieniać po kilku tygodniach użytkowania.

  1. Akcesoria

Wreszcie, aby odkurzacz bezworkowy był zarówno praktyczny, jak i uniwersalny, powinno się do niego dołączyć kilka akcesoriów, które rozszerzają jego zastosowanie. Na przykład szczotka z silnikiem skuteczniej usuwa sierść zwierząt z dywanów, a długa dysza pozwala odkurzać nawet za kaloryferami.

Odkurzacze pionowe bezprzewodowe

Główną atrakcją odkurzacza bezprzewodowego pionowego jest łatwość jego obsługi. Lekki i bezprzewodowy, pozwala uniknąć głównej wady odkurzaczy kanistrowych, czyli kabla zasilającego, który ogranicza ruch i pozostawia nieprzyjemne wrażenie, że zawsze trzeba ciągnąć urządzenie do siebie. Ma też wiele zalet – jego rozmiar ułatwia przechowywanie, a w przypadku regularnego lub nawet codziennego sprzątania najlepiej zaprojektowane modele są w stanie w pełni konkurować z innymi typami odkurzaczy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw odpowiedź