Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Makijaż permanentny – kiedy warto się nad nim zastanowić

Strona główna Makijaż permanentny – kiedy warto się nad nim zastanowić
Makijaż permanentny – kiedy warto się nad nim zastanowić

O licznych zaletach makijażu permanentnego przekonało się już mnóstwo kobiet. Przede wszystkim daje on wysoką trwałość, nawet do kilkunastu miesięcy, i przez ten czas w zasadzie nie ma konieczności jego poprawiania i stania przed lustrem. Z tego też powodu sprawdza się on doskonale u kobiet, jakie same nie umieją się malować lub po prostu nie będą na to miały czasu i ochoty.

Sam zabieg nieco przypomina wykonywanie tatuażu, lecz jedna rzecz jest w nim inna. Mianowicie barwnik jest wprowadzany znacznie płycej pod skórę, przez co nie pozostaje tam na stałe, a z czasem zostaje wchłonięty. Najczęściej widoczne efekty są dobrze widoczne od roku do kilku lat. Oczywiście przy jego wykonaniu niezwykle istotne musi być zachowanie procedur i środków ostrożności, bo mimo wszystko to jest inwazyjny zabieg. Dlatego też makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać jedynie w porządnych salonach kosmetycznych, posiadających odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Nie każdy też może go robić, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża i karmienie, uczulenie na barwniki czy też pewne choroby. Z reguły całość jest podzielona na dwa etapy. Przed zaczęciem pierwszego należy przygotować się odpowiednio biorąc leki przeciwopryszczkowe przez kilka dni wcześniej. Wkłuwanie barwnika pod powierzchnię skóry trwa najczęściej dwie do trzech godzin, choć czasami może się to przedłużyć. Zupełnie bezbolesne to nie jest, u części pań pojawia się jedynie niewielki dyskomfort, ale niektóre odczuć mogą znacznie silniejszy ból.

W związku z tym że naruszona zostaje wierzchnia warstwa naskórka, to często spotykanym objawem jest zaczerwienienie i obrzęk. Objawy takie to coś zupełnie normalnego i powinny po kilku dniach całkiem ustąpić. Nie będzie konieczności brania dłuższego urlopu czy chorobowego, bo już następnego dnia da się normalnie pracować. Po pełnym zagojeniu skóry należy się jeszcze raz pojawić w salonie kosmetycznym, w celu skorygowania i poprawienia ewentualnych niedociągnięć. Jest zalecane, aby przez parę tygodni od takiego zabiegu ograniczać opalanie, bo spowodować ono może jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw odpowiedź