W jakich przypadkach sprawdzają się motoreduktory i napędy z silnikami

W jakich przypadkach sprawdzają się motoreduktory i napędy z silnikami

Urządzenia mechaniczne przeważnie wymagają do swojej pracy jakiegoś napędu. W klasycznych rozwiązaniach mogą to być zasilane prądem silniki Promotor, jakie w połączeniu z właściwie dobraną przekładnią zębatą sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Napędy silnikowe są niezwykle popularne, możliwości w zakresie ich wykorzystania są ogromne, lecz w niektórych sytuacjach konstruktorzy sięgają po jakieś inne rozwiązania. Jedno z ciekawszych to motoreduktory Promotor, które w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami mają liczne zalety. Przeciętny mechanizm motoreduktora jest złożony z elektrycznego napędu i gotowej mechanicznej przekładni.

Przez to, że całość umieszczono w jednej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie trzeba już projektować mechanizmu zębatek. Motoreduktory są dostępne w wielu różnych rodzajach, różniących się prędkością obrotową, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Tym sposobem podczas projektowania można wybrać jeden z dużej ilości oferowanych w katalogach, co znacznie ułatwia całość procesu.

Oczywiście motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach nie będzie się sprawdzał, przykładowo przy potrzebie przeniesienia dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wówczas rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Wiele modeli motoreduktorów jest dedykowanych do pracy w trudniejszych warunkach. Wtedy będą one na przykład posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też inne elementy wyposażenia, które na taką pracę pozwolą, bez ryzyka awarii całej konstrukcji.

Related Articles

Dodaj komentarz