Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
W jakich przypadkach sprawdzają się motoreduktory i napędy z silnikami

W jakich przypadkach sprawdzają się motoreduktory i napędy z silnikami

Urządzenia mechaniczne przeważnie wymagają do swojej pracy jakiegoś napędu. W klasycznych rozwiązaniach mogą to być zasilane prądem silniki Promotor, jakie w połączeniu z właściwie dobraną przekładnią zębatą sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Napędy silnikowe są niezwykle popularne, możliwości w zakresie ich wykorzystania są ogromne, lecz w niektórych sytuacjach konstruktorzy sięgają po jakieś inne rozwiązania. Jedno z ciekawszych to motoreduktory Promotor, które w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami mają liczne zalety. Przeciętny mechanizm motoreduktora jest złożony z elektrycznego napędu i gotowej mechanicznej przekładni.

Przez to, że całość umieszczono w jednej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie trzeba już projektować mechanizmu zębatek. Motoreduktory są dostępne w wielu różnych rodzajach, różniących się prędkością obrotową, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Tym sposobem podczas projektowania można wybrać jeden z dużej ilości oferowanych w katalogach, co znacznie ułatwia całość procesu.

Oczywiście motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach nie będzie się sprawdzał, przykładowo przy potrzebie przeniesienia dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wówczas rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Wiele modeli motoreduktorów jest dedykowanych do pracy w trudniejszych warunkach. Wtedy będą one na przykład posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też inne elementy wyposażenia, które na taką pracę pozwolą, bez ryzyka awarii całej konstrukcji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related Articles

Dodaj komentarz