Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja zrobienia testów diagnozujących zaburzenia depresyjne

Strona główna Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja zrobienia testów diagnozujących zaburzenia depresyjne
Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja zrobienia testów diagnozujących zaburzenia depresyjne

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie przynosi szansę przeprowadzenia testów na zaburzenia depresyjne. Jeśli wobec tego pacjent będzie podejrzewać u siebie zaburzenia depresyjne, to po skierowaniu się do gabinetu może oczekiwać na konsultację, której nieodłącznym elementem jest diagnoza. Dodatkowo ekspert ustali również, co należy robić potem, żeby konkretna osoba miała możliwość cieszyć się dużą stabilnością w dalszych latach. Test na depresję rekomendowany jest szczególnie w takiej sytuacji, kiedy u danej osoby będą pojawiały się początkowe symptomy tego zaburzenia albo gdy będą utrzymywały się one przez długi okres czasu.

Ze strony gabinetu można również dowiadywać się, jakie objawy mogą poświadczyć o tym, iż ktoś z bliskich osób zmaga się ze stanami depresyjnymi. Wtedy można sugerować członkowi rodziny bądź przyjacielowi, iż być może powinien konsultować się ze specjalistami. Testy psychologiczne pozwalają na pewną diagnostykę i najczęściej są głównym motywem dla kogoś, żeby chciał się leczyć.

Szczególnie jest to istotne w takiej sytuacji, kiedy ktoś nie dostrzega celu w tym że żyje. Specjaliści ze wskazanej placówki publikują także test samowiedzy, przygotowany na bazie PHQ – 9. Obejmuje on 9 zapytań, odwołujących się samopoczucia w przeciągu ostatnich 2 tygodni. Jeżeli osoba która uzupełnia test odpowie „ponad połowę dni” lub „prawie codziennie” na więcej niż 4 stwierdzenia, to zobowiązana jest natychmiastowo konsultować się z psychologiem, który zrobi szczegółową diagnozę.

Specjalista przeprowadzi diagnozę bazując na Skali Depresji Becka. Jest ona powszechnie wykorzystywana w analizowaniu nasilenia objawów świadczących o depresji. Test Taki może zostać stosowany u osób w przedziale wiekowym od siedemnastu do 80 lat. Jest pomocny w ocenianiu natężenia symptomów stanów depresyjnych oraz może być stosowany prywatnie lub zbiorowo, bez ograniczenia czasowego na jego zastosowanie. W gabinecie Spokój w Głowie specjaliści posługują się też innymi narzędziami diagnostycznymi, jak i wskazują pacjentom jak mogą oni sobie poradzić w wypadku stwierdzenia zaburzenia. Chorzy wpisywani są na stałą terapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw odpowiedź