Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega i czemu należałoby się na nią zdecydować?

Strona główna Epilacja laserowa – na czym polega i czemu należałoby się na nią zdecydować?
Epilacja laserowa – na czym polega i czemu należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to dzisiejszy zabieg, którego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W czasie zabiegu używany jest specjalny diodowy laser, który przykłada się do przestrzeni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry całkiem uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak nazywanego anagenu – znacznie więcej na kosmetologia katowice. Wskazaniem do przeznaczenia epilacji laserowej może być usuwanie owłosienia z każdej części ciała ludzkiego z odstępstwem wnętrza ucha oraz nosa, ale do zwykle epilowanych partii ciała przynależą nogi i ręce, brzuch i klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

Aby efektywnie usunąć wszelkie cebulki włosów, zabieg należy uskutecznić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem potrzebuje się poprawnego przygotowania – niebezużyteczne jest wobec tego zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się także używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry oddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa z grubsza 20 minut. Zabieg jest całkiem bezbolesny, nie wymaga w takim razie stosowania preparatów przeciwbólowych bądź też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może wrócić do domu. Są jednakże miarodajne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla złagodzenia skutków zabiegu przez parę dni niebezużyteczne jest zastosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw odpowiedź