Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Jakie korzyści za sobą niesie wdrożenie google analytics 4

Jakie korzyści za sobą niesie wdrożenie google analytics 4

Prowadzenie internetowego biznesu wiąże się z potrzebą podjęcia wielu poważnych decyzji. Ale żeby podjąć takie decyzje, to trzeba posiadać odpowiednie informacje, na których można się oprzeć, a w tym celu konieczne będzie korzystanie z rozmaitych analitycznych narzędzi. Od lat najbardziej popularnym jest google analytics, które całkiem niedawna doczekało się nowej odsłony, dającej nieznane do tej pory możliwości. Mimo że nazwa jest bardzo podobna, ponieważ najnowsze narzędzie nazywa się po prostu google analytics 4, to w praktyce jest to zupełnie odmienny produkt, który wiele wspólnego nie ma z poprzednikiem.

Zupełnie odmienne jest również podejście do analizowania, według pomysłu Google to właśnie ten kierunek ma przyszłość i będzie intensywnie rozwijany. Przede wszystkim google analytics 4 dla sklepu oparto na strumieniach danych, bez używania plików cookie oraz pozostałych identyfikacyjnych danych. Analizowane są nie odsłony, jak do tej pory to miało miejsce, lecz zdarzenia, co zapewnia dużo większą elastyczność. Co ważne,analiza ta będzie dotyczyła nie tylko stron internetowych ale także aplikacji, jakie wykorzystuje rosnąca ilość właścicieli smartfonów.

W panelu administracyjnym także pojawiło się dużo zmian. Nowa usługa używa tak zwanych strumieni strumienie, którymi mogą być właśnie wspomniane wcześniej internetowe strony oraz aplikacje. Całkiem nowy wygląd panelu do kolejna nowość, osoby przyzwyczajone do starego z pewnością od razu zauważą brak niektórych raportów, które zostały usunięte lub przeniesione w jakieś inne miejsce. Zupełną nowością jest chociażby prognozowanie, które między innymi obejmuje szacowanie prawdopodobieństw odejścia czy zakupów. Posiadacze stron, jakich będzie interesować audyt analityki internetowej, mogą sami się zająć instalacją tych narzędzi, a mogą wynająć też do tego celu wyspecjalizowaną firmę. Wiele informacji na temat google analytics 4 znaleźć można między innymi w serwisie https://clickflow.pl/blog/google-analytics-4-wdrozenie-dla-ecommerce-krok-po-kroku/, jeśli kogoś będzie interesowała taka tematyka, to może poszukać tam wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related Articles

Dodaj komentarz