Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Jakie jest zastosowanie dodatków do oleju

Jakie jest zastosowanie dodatków do oleju

Każdy silnik samochodu w czasie pracy będzie się w jakiś sposób zużywał. Zastosowanie dobrego oleju i jego regularna wymiana z pewnością taki proces zahamuje, ale jednak całkiem go nie wyeliminuje. Tym bardziej jeśli ktoś tę wymianę oleju trochę zaniedbuje lub wlewa kiepskiej jakości, wtedy niebezpieczeństwo szybszego zużywania będzie dużo większe. Jednak w ostatnim czasie posiadacze pojazdów dostali możliwość znacznego ograniczenia tego zjawiska, w formie specjalnych preparatów dolewanych do oleju.

Jeżeli ktoś chce poczytać coś więcej na ich temat, to w oknie wyszukiwarki może wprowadzić hasło Objawy zużycia świec żarowych i zapłonowych i przeglądnąć wyświetlone strony. Działanie tego typu środków polega na wytworzeniu na powierzchni metalowych elementów w silniku ceramicznej, cienkiej powłoki.

Powłoka ta cechuje się tym, że jest twarda, a jednocześnie śliska. A to na dwa sposoby może pomóc silnikowi. Przede wszystkim większy poślizg to mniejszy opór, szczególnie przy zimnym silniku. To ma bezpośrednie przełożenie na zużycie paliwa, po zastosowaniu takich preparatów rachunki za paliwo mogą się zmniejszyć nawet do kilkunastu procent. Z kolei twardość ma przełożenie na zwolnienie zużywania poszczególnych elementów, a nawet na ich pewną regenerację. Dzięki temu znacznie ograniczyć można ryzyko poważniejszej awarii, która się będzie wiązała z dużymi kosztami. To pozytywnie także wpływa na pracę napędowej jednostki, zmniejszają się chociażby hałas i wibracje.

Zresztą preparaty te mogą być stosowane nie tylko w silnikach, lecz również w innych układach mechanicznych, typu skrzynie biegów czy przekładnie. W każdym przypadku pozytywnie wpływają one na funkcjonowanie mechanizmu i wydłużają jego żywotność. Sporo na temat ich używania przeczytać można w internecie, przykładowo po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła Ceramizer CBAT do automatycznych skrzyń biegów. Bez żadnego problemu znajdzie się także dokładną instrukcję, jak stosować taki preparat aby miał największą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related Articles

Dodaj komentarz