Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy można zarobić na swoim prywatnym blogu

Strona główna Czy można zarobić na swoim prywatnym blogu
Czy można zarobić na swoim prywatnym blogu

Różnego rodzaju blogi zaczęły się cieszyć ogromną popularnością, zarówno wśród osób prywatnych jak i firm. Bez wątpienia duży wpływ mają na to dostępne możliwości techniczne. W dużej części takie blogi są oparte na platformie WordPress, dającej bardzo duże możliwości w konfiguracji, przy jednocześnie niskich kosztach. Sam WordPress nic nie kosztuje, bez problemów można wyszukać jakąś ładną skórkę, za którą również się nic nie zapłaci. Do wydatków można ewentualnie zaliczyć odnowienie domeny co rok i zapłacenie hostingu, lecz to zamknąć się powinno w sumie maksymalnie trzystu złotych. Wielu internautów uruchamiając swój blog początkowo nie ma w planach zarabiania na nim, lecz z upływającym czasem takie pomysły zaczynają się pojawiać. Jest bowiem faktem, że jeśli się dobrze wszystko poprowadzi, to można osiągnąć z tego całkiem fajne pieniądze.

Oczywiście aby znaleźć się na takim etapie wcześniej trzeba włożyć trochę pracy w to, żeby taki blog zyskał popularność wśród internautów, bo tylko wtedy liczyć można na to, że faktycznie zacznie on przynosić jakieś zyski. Przy większej liczbie odwiedzających można chociażby zastanowić się nad wyświetlaniem płatnych reklam. Zlecających reklamę można szukać samemu, ale można też zacząć współpracę z jakąś platformą reklamową. Inną formą zarabiania są najróżniejsze partnerskie programy. Na stronie internetowej należy wyświetlać materiały zachęcające odwiedzających, i jeśli któryś z nich zostanie przekierowany do serwisu partnera i coś zakupi, to wtedy właściciel bloga otrzyma prowizję. Dużą popularnością także się cieszą artykuły sponsorowane.

Często razem z przestawieniem usług czy produktów promowanej firmy dodatkowo się jeszcze umieszcza odnośnik do jej strony. Takie działanie jest bardzo ważne dla pozycjonowania, ponieważ pozytywnie wpływa na widoczność strony na liście wyników. Z takich też powodów jeśli ktoś otworzył swojego bloga, na przykład takiego jak https://www.cojaczytam.pl/, to powinien pomyśleć o tym, aby zacząć na nim zarabiać. Szczególnie jeżeli taki blog jest chętnie odwiedzany.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw odpowiedź