Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Wkłady do kominków – o jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze

Wkłady do kominków – o jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze

Kominki od dawna się cieszą ogromnym zainteresowaniem wśród posiadaczy domów. Nie tylko zapewniają one ciekawy klimat w zimie, ale też mogą służyć jako skuteczny sposób ogrzewania. Żeby tak się jednak stało, to wybierać trzeba modele dedykowane do tego celu, czyli posiadające między innymi właściwe wkłady kominkowe kawmet. Obecnie pośród takich wkładów najbardziej popularne są dwa rodzaje materiałów, czyli żeliwne i stalowe. Oba posiadają swoje zalety i wady, z którymi warto zaznajomić się przez zakupem.

Zdecydowanie lepiej jest poświęcić trochę czasu na szukanie i nieco większą kwotę, lecz wybrać wkład który spełni wszystkie oczekiwania. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są bardzo trwałe i solidne. Z uwagi na charakterystykę żeliwa wolniej się nagrzewają, ale też i przez więcej czasu akumulują energię cieplną. Żeliwo jest jednak materiałem dość kruchym, z tego też powodu należy być ostrożnym z eksploatacją. Jeżeli pojawią się gwałtowne skoki temperatur czy też nierówności w ogrzewaniu, to w takich sytuacjach wkłady kominkowe kratki mogą popękać.

Takiego problemu nie będzie z wkładami stalowymi, które są znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Stal nie akumuluje tak dobrze ciepła, więc dla zwiększenia wydajności takie wkłady kominkowe Defro dodatkowo są wykładane w środku specjalnymi cegłami. W przypadku modeli stalowych wytwórcy często stosują dodatkowe rozwiązania, jakich nie spotyka się w żeliwnych wkładach, na przykład takie jak komory z wtórnym spalaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related Articles

Dodaj komentarz