Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Na czym polega technika lutowania twardego

Na czym polega technika lutowania twardego

Lutowanie to jedna z najpopularniejszych technik łączenia metali. W przeciwieństwie do spawania, jakie traktuje dość inwazyjnie elementy do łączenia, lutowanie opiera się na wypełnianiu przestrzeni która jest między nimi odpowiednim lutem. Dlatego też proces ten jest dużo bardziej bezpieczny, także jeśli będzie chodzić o wykonywanie prac. Nie będzie też wymagał używania tak dużych temperatur oraz środków do ochrony i zabezpieczenia. Lutowanie powszechnie się wykorzystuje między innymi przy produkcji sprzętu elektronicznego, gdzie elementy i układy są właśnie montowane w takim sposób. To jest robione przy pomocy tak zwanego miękkiego lutowania, przy jakim stosuje się luty wykonane z cyny i dodatku miedzi lub ołowiu.

Takie spoiwa bardzo dobrze przewodzą prąd elektryczny, i stąd wynika ich główne zastosowanie. Ta metoda stosowana też być może do połączeń rurowych w instalacjach wodnych i grzewczych, ale pod warunkiem że ich temperatura pracy nie przekracza 110 stopni. Jeśli będzie to więcej, to zastosować należy lutowanie twarde, które jest drugą z popularnych metod. W jego przypadku temperatura pracy wynosi więcej niż 450 stopni, dlatego też potrzeby będzie specjalny sprzęt. Niejednokrotnie są stosowane palniki na propan-butan albo acetylenowo-tlenowe, lecz używać też można lutownic indukcyjnych i lamp lutowniczych.

Lutowanie twarde z powodzeniem jest stosowane do łączenia części miedzi, brązu, mosiądzu, stali oraz różnego rodzaju szlachetnych metali. Z tego też powodu często jest używane przy różnego rodzaju instalacjach, gwarantując wysokim poziom odporności lutów na mechaniczne uszkodzenia i rozciąganie. W formie spoiwa przeważnie są wykorzystywane luty srebrne, fosforowe lub miedziane. Dodatkowo niezwykle istotną rzeczą jest używanie specjalnych topników, mających za zadanie poprawić połączenie i jego szczelność. Ponieważ lutowanie jest dużo prostsze niż spawanie, to bez problemów poradzą sobie z nim nawet osoby nie dysponujące dużym doświadczeniem w takich pracach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related Articles

Dodaj komentarz