Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Czyszczenie laserem czy piaskowanie – które jest lepsze

Czyszczenie laserem czy piaskowanie – które jest lepsze

Mury zabytków są narażone na najróżniejsze zanieczyszczenia. W pierwszej kolejności oszczędzać ich nie będą czas oraz warunki atmosferyczne, na powierzchni cegieł wraz z kolejnymi latami może się pojawić jakaś warstwa zanieczyszczeń czy osadów. Dużym kłopotem są też domorośli artyści, którzy będą po sobie pozostawiali namalowane sprayami pamiątki. Lecz doprowadzenie zabytków do porządku to duże wyzwanie, ponieważ nierzadko mają one po kilkaset lat, i należy być bardzo ostrożnym aby nic nie uszkodzić. Tradycyjne techniki czyszczące nie zagwarantują tego, ponieważ potrzebują albo użycia jakiegoś ścierniwa, albo jakiejś chemii przy myciu. Na szczęście z pomocą przychodzą tu nowoczesne technologie, to znaczy urządzenia do czyszczenia laserem. Od jakiegoś czasu zastępują one z powodzeniem tradycyjne technologie, a zalety z ich użycia są naprawdę duże.

Przede wszystkim czyszczenie laserem pozwoli zachować oryginalną strukturę materiału, a równocześnie świetnie wyeliminuje znajdujące się tam zanieczyszczenia. Nie ma znaczenia, czy to będą nacieki po deszczu, farba czy warstwa kurzu – promień lasera ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Jest to możliwe dzięki temu, że moc promienia i częstotliwość impulsów można w szerokim stopniu ustawiać, dopasowując w ten sposób do rodzaju powierzchni. Czyszczenie laserowe zapewnia duże bezpieczeństwo, przez brak kontaktu fizycznego nie powoduje żadnych mechanicznych uszkodzeń. Nie trzeba stosować przy tym jakiś dodatkowych chemicznych preparatów, wody ani czyściwa.

Dużym plusem takiej metody jest mobilność. Lasery są podłączane do prądu elektrycznego, i będzie to jedyne medium potrzebne do ich pracy. Dlatego też nie ma potrzeby demontażu czy rozłączania wszystkich części do czyszczenia, bowiem w każde miejsce można się dostać dzięki niewielkiej, mobilnej głowicy. Dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość pracy, dużo większa niż w przypadku tradycyjnych sposobów, lecz również to, że takie zabiegi można wykonywać wielokrotnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related Articles

Dodaj komentarz