Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Czym są i w jaki sposób funkcjonują separatory oddzielające tłuszcz

Czym są i w jaki sposób funkcjonują separatory oddzielające tłuszcz

Odprowadzanie do ścieków wszystkiego, co tylko się da szybko spowodowałoby różne problemy z zatykaniem rur i przewodów. Aby tego uniknąć, nasze przepisy dokładnie regulują zasady z tym związane, a za nieprzestrzeganie ich grożą różnego rodzaju konsekwencje. Dotyczy to chociażby wylewania tłuszczu. W niskiej temperaturze substancje te twardnieją, i po przyklejeniu do ścianek całkowicie mogą zablokować możliwość przepływu. Poza tym przy niektórych rodzajach materiału, przykładowo żeliwa, spowodować mogą szereg różnych uszkodzeń. Z tego też powodu wszystkie obiekty, które używają tłuszczów pod różną postacią, muszą się zabezpieczyć przed przedostaniem się ich do kanalizacji. Najczęściej będzie się to robiło przy pomocy dedykowanych urządzeń, znanych też jako separatory.

Obowiązek ten będzie przede wszystkim dotyczył firm z branży gastronomicznej i produkującej żywność, lecz również ubojni czy masarni. Budowa separatorów tłuszczu jest stosunkowo prosta, a do ich funkcjonowania wykorzystuje się podstawowe prawa fizyki. Najczęściej używany separator składa się z pojedynczej komory z umieszczoną na dnie przegrodą. Do tej komory są dostarczane ścieki z obiektu, a wypływają już znacznie oczyszczone. Zarówno odpływ jak i dopływ znajdują się poniżej górnego poziomu cieczy. Ścieki przepływają przez zbiornik, oczyszczając się jednocześnie przy tym. Zanieczyszczenia o większym ciężarze spadają na dno i są zatrzymywane przez przegrodę. Za to tłuszcz, ze względu na to że jest trochę lżejszy od wody, to będzie się unosił na wierzchu. Z uwagi na to, że wraz z kolejnymi ściekami jego ilość będzie rosła, to konieczne jest regularne czyszczenie wnętrza urządzenia.

Częstotliwość tego czyszczenia będzie przede wszystkim zależna od ilości produkowanych ścieków oraz znajdujących się w nich tłuszczy. Zakłada się jednak, że robić to należy co najmniej raz na miesiąc. Dobrą opcją będzie podpisanie umowy na stałe z jakąś firmą, która pojawiać się będzie w uzgodnionych odstępach czasu. A firmę taką można na przykład znaleźć w sieci, po wpisaniu w wyszukiwarce hasła czyszczenie separatorów Katowice.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related Articles

Dodaj komentarz