Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu reklama przy użyciu neonów jest tak skuteczna

Strona główna Czemu reklama przy użyciu neonów jest tak skuteczna
Czemu reklama przy użyciu neonów jest tak skuteczna

{Mało osób jest świadomych, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze z nich pojawiać się zaczęły już około 1906 roku. Tak więc widać, że neonowa reklama ma naprawdę długą historię, która tak naprawdę wcale nie uległa zakończeniu. Klasyczne neony wykonywane są ze szklanych rurek napełnionych mieszaniną gazów szlachetnych. W zależności od tego, jak wyglądał skład tej mieszanki, to otrzymywano różne kolory świecenia. Tego typu neony na ścianę czy też instalowane na dachach i konstrukcjach na pewno robią duże wrażenie, lecz mają kilka ważnych minusów. Przede wszystkim produkcja ich jest bardzo pracochłonna, a do tego ze względu na wykorzystanie nie nie są one bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia.

W przypadku jakiegoś uszkodzenia czy awarii z reguły danego elementu naprawić się już nie dało, tylko należało przygotować zastępczy. Z takich też powodów mogłoby się wydawać, że ten reklamowy nośnik powoli zniknie z naszego krajobrazu, gdy pojawiła się na rynku technologia ledowa. Ledowe diody jako źródło oświetlenia przebojem się wdarły

Chyba każdy z nas zapewne kojarzy widoczne z daleka nocą kolorowe reklamy, które niczym innym nie są jak neonami. Od ponad 100 lat ta postać reklamy cieszy się bardzo dużym powodzenie i skutecznością, a dziś poprzez nowoczesne technologie jej możliwości znacząco wzrosły. Klasyczne neony wykonane są ze szklanych rurek wypełnionych mieszanką gazów szlachetnych. Jeśli do końców rurki zostanie podpięte napięcie, to pod wpływem wyładowań gaz w rurce zaczyna świecić w odpowiednim kolorze.

Daje to niesamowite efekty, widoczne z dużej odległości bez względu na warunki klimatyczne, ale produkcja neonów o takiej konstrukcji jest trudna i wymagająca. Z uwagi na wykorzystanie szkła nie są one również odporne na uszkodzenia mechaniczne, tak więc z takich przyczyn to najtańsza i szybka do instalacji postać reklamy. Bardzo dużo się zmieniło dzięki technologii ledowej, jaka pojawiła się przed kilkunastu laty i zdobyła ogromną popularność. Nowoczesne neony led stały się świetnym zastępstwem dla dotychczasowych konstrukcji, wypierając je w dużym stopniu z rynku. Są znacznie tańsze, łatwiejsze w produkcji, bardziej odporne mechanicznie i dają nieograniczoną ilość barw.

Napis ledowy jest umieszczony w rurce z plastiku, jaką jest znacznie łatwiej uformować na dowolny kształt w stosunku do szkła, nie będzie ona również narażona na stłuczenie w przypadku jakiegoś uderzenia. Nowoczesne neony led zużywają znacznie mniej energii, co w obecnych czasach ma duże znaczenie, ta technologia pozwala również na zastosowanie w zasadzie każdego z kolorów, jaki będzie chciał klient.

Bardzo dobrze będą się sprawdzać zarówno w zastosowaniach wewnątrz budynków, jak też na zewnątrz, jak neony klasyczne. Firmy specjalizujące się w wytwarzaniu tego typu neonów zapewniają sporą elastyczność w zakresie wymiarów czy wzornictwa, dlatego też każdy może zrobić neon na zamówienie taki, jaki będzie potrzebny. A który będzie ładnie świecił przez wiele następnych lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw odpowiedź