Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu bezpieczeństwo na placu budowy jest tak ważne

Strona główna Czemu bezpieczeństwo na placu budowy jest tak ważne
Czemu bezpieczeństwo na placu budowy jest tak ważne

Codzienna praca na budowie będzie się wiązać z dużą ilością zagrożeń, w pewnych sytuacjach mogącymi spowodować nawet śmiertelne zagrożenie. Dlatego bardzo dużą rolę odgrywa w takich miejscach przestrzeganie wszystkich wymaganych zasad BHP. Dotyczy to zarówno pracodawców, jacy zadbać muszą o odpowiednie zabezpieczenie miejsc pracy i konieczną odzież BHP, jak też pracowników. Ci niestety pomimo odbywania szkoleń zachowują się niejednokrotnie bardzo nieodpowiedzialne.

Zdarza się sporo przypadków, że pomimo posiadania środków ochrony osobistej nie chcą z nich korzystać, lecz również i zdarzają się sytuacje, kiedy przychodzą do pracy pod wypiciu alkoholu. Na takie zachowania właściciel firmy z pewnością nie może wyrazić zgody, dlatego duże znaczenie ma jednak ciągłe uświadamianie ludzi o odpowiednim zachowaniu. Reguły pracy na placach budów regulowane są przez przepisy kodeksu pracy, które nakładają na pracodawców szereg obowiązków. Taki plac powinie być ogrodzony w odpowiedni sposób, z umieszczonymi informacyjnymi tablicami i wyznaczeniem stref niebezpiecznych. W takim miejscu znaleźć się też powinny prąd i woda, a także zaplecze sanitarne. Niezwykle istotne jest, aby wszystkie osoby przebywające na terenie budowy dysponowały aktualnym szkoleniem BHP, dzięki czemu mieć one będą wystarczającą wiedzę na temat możliwych zagrożeń. Pracodawca musi też zapewnić pracownikom środki ochrony indywidualnej i zbiorowej, w zależności od zajmowanych stanowisk.

Kluczową sprawą są kaski, chroniące głowę przed przypadkowymi przedmiotami mogącymi zlecieć z góry. Ważna jest też ochrona wzroku pod postacią okularów czy gogli. Będzie to dotyczyło pracy w warunkach mogących podrażnić oczy, ale nawet przy zwykłych pracach takich jak tynki warto je założyć. Duże znaczenie na budowach ma porządne obuwie, zabezpieczające przed różnymi uszkodzeniami nóg. Dotyczy to przede wszystkim podeszew odpornych na przebicie, jak również i podnosków. Przykładowo zwykłe pustaki ceramiczne ważą nawet kilkanaście kilogramów, więc spadnięcie takiego na nogę byłby naprawdę groźne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw odpowiedź