Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to jest i do jakich celów się stosuje alkohol skażony

Strona główna Co to jest i do jakich celów się stosuje alkohol skażony
Co to jest i do jakich celów się stosuje alkohol skażony

Alkohol etylowy chyba każdemu będzie się kojarzył z rozmaitymi wyskokowymi napojami. Faktycznie wszelkie rodzaju piwa, wina czy wódki zawierają go od kilku do kilkudziesięciu procent, można też kupić spirytus o dużym stężeniu. Branża spożywcza objęta jest jednak akcyzą w dużej wysokości, która stanowi przecież niezwykle istotny element budżetu. Akcyza ta jednak znacząco podnosi końcową cenę alkoholu, dlatego też amatorzy mocnych trunków szukają najróżniejszych możliwości do tego, żeby coś tańszego zorganizować. Wytwarzanie i dystrybucja alkoholowych produktów jest też monitowana i kontrolowana, aby ograniczyć ryzyko jakiegoś oszukiwania. Jednak zastosowanie etylowego alkoholu jest dużo większe, z tego też powodu istnieje przemysłowa jego odmiana. Aby taki alkohol etylowy skażony nie nadawał się do spożywania, to dodawane są do niego specjalne związki.

Przeważnie używany jest do tego celu aceton, eter, alkohol izopropylowy, ale nasze przepisy pozwalają też użyć innych związków. Co istotne, skażony w taki sposób nie jest niebezpieczny, a jedynie po wypiciu daje bardzo nieprzyjemne objawy. Z tego też powodu nie ma niebezpieczeństwa, że jeśli znajdzie się jakiś chętny na niego, to mu się stanie coś poważnego. Obrót spirytusem skażonym także jest ściśle monitorowany, i jego producenci są objęci kontrolą odpowiednich urzędów. Z zalet etylowego alkoholu korzysta wiele branż.

Skażenie go nie przeszkadza w tych użyciach i nie jest niebezpieczne dla ludzi. W związku z tym że ten związek jest dobrym rozpuszczalnikiem tłuszczów, to spotyka się go często w rozmaitych preparatach do odtłuszczania i czyszczenia powierzchni. Branża kosmetyczna powszechnie go stosuje do produkcji odświeżaczy powietrza, perfum i różnych innych kosmetycznych produktów. Spotkać go też można w rozpuszczalnikach i rozcieńczalnikach, stosowanych w przemyśle drukarskim, budowlanym czy motoryzacyjnym, jest także stosowany do produkcji lakierów i farb. Kierowcy zapewne spotkają alkohol skażony w płynie do spryskiwaczy, gdyż nie zamarza on w niskich temperaturach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw odpowiedź