Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Wyroby z gumy – jakie mają zastosowanie w przemyśle

Wyroby z gumy – jakie mają zastosowanie w przemyśle

Tradycyjna guma w formie materiału jest powszechnie wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu. Każdemu z nas będzie się ona zapewne kojarzyła w pierwszej kolejności z uszczelkami i oponami, lecz w praktyce różnych obszarów, w jakich spotkać można wyroby gumowe jest dużo więcej. Tulejki, poduszki, pasy, płyty, tarcze czy odboje to zaledwie niektóre z elementów, które są konieczne w wielu różnych zastosowaniach. Sama guma cechuje się tym, że jest elastyczna. Dzięki temu nadaje się świetnie do różnego rodzaju uszczelnień, ale również i jako elementy pochłaniające energię.

Zależnie od wykorzystania guma może być bardziej lub mniej twarda, będzie się też różnić resztą parametrów. Przykładowo odboje gumowe wymagają tego, aby materiał miał dużą elastyczność i nie odkształcał się trwale, gdyż musi absorbować dużo energii, a potem powrócić do pierwotnego kształtu. Odbojnice gumowe przeważnie się stosuje na rampach, ścianach czy portowych nabrzeżach, lecz są powszechnie one wykorzystywane do ochrony drzwi w domach. Zupełnie inne parametry mają pasy gumowe. W ich przypadku znacznie bardziej od elastyczności liczą się wytrzymałość i trwałość, tak więc używana do ich produkcji guma posiadać będzie zupełnie inną charakterystykę.

Jeśli chodzi o pasy bardzo często używa się wzmocnienie tkaninami, żeby zwiększyć ich wytrzymałość. Szczególnie że te elementy często są używane jako transportowe taśmy czy elementy zabezpieczające teren, przez co naprawdę one być muszą zrobione bardzo solidnie. Jeszcze inne zastosowanie mają płyty gumowe. Te najczęściej się używa jako elementy większych konstrukcji, w jakich między innymi są rozdzielającymi przekładami.

Ze względu na ciężkie warunki codziennej pracy, nierzadko w niskich temperaturach, guma musi być odporna na działanie mrozu oraz bardzo wytrzymała. Wytwórcy gumowych produktów, na przykład takich jak tarcze gumowe, przeważnie pozwalają na szerokie kształtowanie wszystkich parametrów, zarówno jeżeli będzie chodzić o rozmiary jak i właściwości, dzięki czemu można je łatwo dostosować do konkretnych potrzeb.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related Articles

Dodaj komentarz